تمامی ورژن ها (مهم)

چگونه یک کامپیوتر سبز داشته باشیم؟

 

http://www.redferret.net/wp-content/uploads/2007/09/localcooling.jpg

 

 یکی از راه های آلوده کردن زمین که بسیار هم شایع هست به ویژه در عصر حاضر که تقریبا همگان با کامپیوتر سر و کار دارند، عدم بهینه سازی کامپیوتر برای مدیریت استفاده از برق است! حتما بارها براتون پیش اومده که خواستید فقط چند دقیقه از پای کامپیتر بلند شدید و تا چندین ساعت باز نگشته اید و کامپیوتر شما همین طوری روشن باقی مانده یا بسیاری از دوستان تنظیم ویندوزشان طوریست که پس از چند دقیقه "محافظ صفحه نمایششان" شروع به کار می کنه و همچنان صفحه کامپیوترشان روشن می مونه. این به خصوص خیلی شایع هست برای کسانی که تورنت باز هستند و یا شبها کامپیوتر رو روشن نگاه می دارن برای اینکه دانلود کنند بدون اینکه مانیتور رو خاموش کنن و به این طریق نه تنها برق بیخود مصرف می کنن بلکه همین کار باعث افزایش دی اکسید کربن هم میشه .


بله درست شنیدید. دی اکسید کربن. آیا می دونستید که میزان دی اکسید کربنی که از کار کردن 15 کامپیوتر ایجاد میشه معادل یک ماشین هست؟ هر بشکه نفت معادل 556 کیلووات ساعت تولید انرژی برق می کنه. هر کامپیوتر به طور متوسط 200 وات در ساعت انرژی مصرف می کنه و اگر مانیتور شما صفحه تخت هم نباشه، چیزی حدود 80 وات هم باید به عدد قبل اضافه کنید. نهایتا اگر کامپیوتر شما هر هفت روزه هفته و بیست و چهار ساعت روشن بمونه، مانند آن است که شما یک بشکه نفت را در عرض سه ماه تمام کنید. حال با نرم افزاری که معرفی می کنم می تونید این مدت زمان رو به بیش از 6 ماه هم برسونید.

"لوکال کولینگ"نرم افزاررایگانی است که تنظیمات مصرف برق کامپیوتر شما رو بهینه می کنه و همچنین می تونید ببینید چقدر در مصرف برق صرفه جویی کردید. این طوری هم یک کار سبز انجام دادید و هم اسکناس های سبز رو به جای پرداخت پول برق در جیب خودتان نگاه داشته اید.

 یکی از بهترین برنامه ها در زمینه تعیین و تغییر ولتاژ قطعات سیستم برنامه  Uniblue Local Cooling است.
بعد از دانلود برنامه و نصب آن، برنامه را اجرا نمائید. در اولین قدم باید با ایجاد یک حساب کاربری از طریق خود برنامه یک حساب برای خود در سایت برنامه ایجاد کنید.

بعد از ایجاد حساب کاربری ، در زبانه My Power شما میتوانید میزان وات استفاده قطعات سیستم خود را ببینید

 همانگونه که مشاهده مینمائید، میزان وات استفاده شده این سیستم 246 وات میباشد که از نظر برنامه ، مجاز است.
همچنین شما میتوانید از زبانه General نوع مصرف برق سیستم خود را تعیین کنید . کاری که ویندوز ویستا آن را برای شما بصورت خودکار انجام میدهد

همچنین بوسیله قابلتی که این برنامه دارد میتوانید بصورت زنده میزان مصرف برق را مشاهده و کنترل نمائید
 
 
Local Cooling 2.0
size 2.5 mb