باظهور وب, سایت های بسیاری روزانه در حال پدید آمدن و ارائه سرویس های جدید هستندکه پیشتر خبری از آنها نبود. یک دسته از این سایت ها، سایت هایی هستند که خدماتی کاربردی را تحت قالب یک وب سایت ارائه می دهند. به عنوان مثال سایت هایی که بااستفاده از آنها می توان ارائه هایی با فرمت پاورپوینت ساخت. بدین ترتیب مجموعه ای از ابزارهای مفید در اختیارمان خواهد که که در تمام جاهایی که اتصال بهبرقرار است در دسترس ما هستند، بدون اینکه نیازی به نصب برنامه و حمل آن داشته باشیم. تنها یک مرورگر وب که بر روی تمامی سیستم عامل ها وجود دارد کافیست!

سایت هایی که این بار قصد معرفی آنها را داریم تحت نام Generator ( تولید کننده) شناخته می شوند. نحوه کار بدین صورت هست که این سایت ها بر اساس کاربری خود مقادیری را از کاربر گرفته و محصولی را تحویل می دهند. به عنوان نمونه می توان از ساخت یک لوگو از طریق همین وب سایت ها نام برد. به چند نمونه توجه کنید

 

تولید کنندهای اسکی ( ASCII Generators)

سایت هایی هستند که با استفاده از اون ها میشه تصاویر گرافیکی زیبایی که مبتنی بر متن هستند ایجاد نمود. به زبان ساده می توان با بهره گیری از حروف لاتین تصاویر و نوشته هایی زیبا خلق نمود.

تولید کنندهای رنگ ( Color Generators)

با بهره گیری از این سایت ها می توان به ترکیب رنگهای دلخواه رسید. بدین صورت که با وارد ساختن رنگ مورد نظر طیف رنگ متناسب با آن جهت بهره گیری در پروژه ها به کاربر پیشنهاد می شود.

 

تولید کنندهای شیوه نامه ( CSS Generators)

شیوه نامه ( Stylesheets) جز لاینفک هر سایت استانداردی هستند که به زیبایی ظاهر و چیدمان عناصر کمک شایانی می کند. با بهره گیری از سایت های معرفی شده در این گروه می توانیم به آسانی اقدام به تولید شیوه نامه های دلخواه خود کنیم. حتی اگر چیزی از شیوه نامه نمی دانید باز هم می توانید دست به کار شوید.

 

تولید کنندهای نام دامنه یا نام وب سایت ( Domain name Generators)

اگر در انتخاب نام سایت جدید خود دچار مشکل هستید و یا هیچ نام قابل قبولی به ذهن شما نمی رسد، می توانید از پیشنهاداتی که سایت های زیر به شما می دهند استفاده کنید.

 

تولید کنندهای آیکن برای سایت (Favicon Generators)

اگر به هنگام استفاده از سایت ها به ابتدای نوار آدرس مرورگر خود توجه کرده باشید با شمایلی ( آیکنی) مختص همان سایت مواجه می شود که از آنها تحت نام Favicon یاد می شود. حال سایت های این بخش به شما کمک می کنند تا برای وب سایت خود آیکنی را طراحی کنید تا چهره سایت خود را حرفه ای تر کنید.

 

تولید کنندهای فلش ( Flash Generators)

این روز ها شاهد استفاده گسترده ای از عناصری که با بهره گیری از برنامه Adobe Flash ساخته شده اند هستیم. از طرفی همه ما برنامه فلش را در اختیار نداریم و یا حتی نحوه کار با آن را نمی دانیم، بدین ترتیب چنین سایت هایی بسیار گره گشا می نمایند.

 

تولید کنندهای فرم ( Form Generators)

ففرم ها نیز یکی از عناصر پر کاربرد وب سایت ها هستند. چرا که عناصری هستند که کاربران به واسطه آنها با سایت ها به تعامل می پردازند. با استفاده از سایت های معرفی شده در این قسمت می توانیم به آسانی فرم های مورد نیاز خود را بدون نیاز به دانستن کد نویسی تولید کنیم.

 

تولید کنندهای گرافیکی ( Graphic & Image Generators)

برای تولید تصاویر گرافیکی از قبلی دکمه ها، تصویر های پس زمینه،
لوگو و… می توان از سایت های این گروه استفاده کرد.