مخفف Digital Video eXpress ، یك codec ویدیویی از شرکت DivxNetwork است که بر اساسMPEG – 4 بنا شده و می تواند حجم فایلها را تا ده برابر نسبت به MPEG – 2 فشرده سازی کند! ، به عبارتی دیگر DivX نوعی فشرده‌ساز ویدیویی است كه از تكنولوژی پیشرفته ای برخوردار بوده، و می‌تواند فیلم ها و تصاویر متحرك ویدئویی را با كیفیت بسیار عالی و حجم بسیار كم ذخیره نماید.

این فرمت به دلیل حجم پایین و كیفیت فوق العاده بالای خود، امروزه به یكی از معروفترین و محبوب ترینcodec های موجود تبدیل شده است و توسط نرم افزارهای معروف Player پشتیبانی می شود.

DivX Player برنامه ای قدرتمند و چند منظوره جهت اجرا و ایجاد فایل های ویدئویی Divx می باشد.

وب سایت DivX اخیرا یك پك كامل شامل 4نرم افزارپیشرفته و كاربردی بنام DivX Codec ، DivX Converter، DivX Player ،DivX Web Player را ارائه نموده كه مجموعه كاملی از برنامه های مدیریت و كار با فایل های DIVX را برای كاربر فراهم میسازند، ایننرم افزارها به ترتیب قادر به اجرای فایل های DIVX در محیط اینترنت، اجرای فایل های DIVX در ویندوز، مبدل فایل های DIVX و كدك كننده این فایل ها میباشند.

نسخه جدید DivX Player دارای قابلیت های مختلفی میباشد كه از آن ها میتواند به بخش Download manager جهت مدیریت دانلود فایل های مورد نظر از، بخش Media manager جهت سازماندهی فایل های DivX ، و بخش Burn to disc جهت رایت مستقیم فیلم ها بروی CD اشاره كرد.

DivX Converter یا مبدل این شركت قدرتمند نیز قادر است در طی فرآیندی سه مرحله ای فیلم های مورد نظر شما را به فرمت فشرده و با كیفیت Divx تبدیل نماید و آن را در قالب یك فیلم كامل DVD بروی یك CD ذخیره كند، همچنین برنامه DivX Web Player مانند یك پلاگین بروی مرورگر شما نصب شده و امكان اجرای فایل های DivX دررا برای كاربر فراهم میسازد.

قابلیت های كلیدی:

- دارای ابزارهای مختلف كار با فایل های DivX
- دارای محیط كاربری ساده و زیبا
- فشرده سازی فیلم ها بدون افت كیفیت!
- قابلیت تبدیل فایل های MPG، VOB، TS و SVCD به یكدیگر
- دارای پلاگین مخصوص جهت نصب بروی مرورگر
- و ...

بدون شك دیر یا زود به ایننرم افزارقدرتمند نیازمند خواهید شد ، چرا كه فرمت اكثر فیلم های مختلف روز ، اخیرا به سمت DivX رفته و به حدی فراگیر شده است كه مطمئنا یكی از این CD ها به دست شما خواهد رسید و جهت اجرای آن چاره ای جز استفاده از DivX Player نخواهید داشت.


Latest Version
DivX Play 7.1.0.74
 size 17.85 mb